AÇ-2016: Oyunların təqvimi

top_0235Sabah AVRO-2016-nın final mərhələsinə start veriləcək.

Qafqaznews.az apasport.az-a istinadən bildirir ki, Fransada baş tutacaq qitə birinciliyinin bütün oyunları 9 fərqli şəhərin 10 arenasında oynanılacaq.

Açılış matçı iyunun 10-da Parisdə, “Stad de Frans”da olacaq. Meydan sahibi Fransa millisi Rumıniya ilə qarşılaşacaq.

Avropanın ən güclüsünün adına da bu stadionda aydınlıq gələcək. Belə ki, turnirin final oyunu düz bir ay sonra iyulun 10-da məhz bu məkanda baş tutacaq.

A qrupu: Fransa, Rumıniya, Albaniya, İsveçrə
B qrupu: İngiltərə, Rusiya, Uels, Slovakiya
C qrupu: Almaniya, Ukrayna, Polşa, Şimali İrlandiya
D qrupu: İspaniya, Çexiya, Türkiyə, Xorvatiya
E qrupu: Belçika, İtaliya, İrlandiya, İsveç
F qrupu: Portuqaliya, Avstriya, Macarıstan, İslandiya

10 iyun
23:00. Fransa – Rumıniya (Paris, Stad de Frans)

11 iyun
17:00. Albaniya – İsveçrə (Lans)
20:00. Uels – Slovakiya (Bordo)
23:00. İngiltərə – Rusiya (Marsel)

12 iyun
17:00. Türkiyə – Xorvatiya (Paris, Park de Prens)
20:00. Polşa – Şimali İrlandiya (Nitsa)
23:00. Almaniya – Ukrayna (Lill)

13 iyun
17:00. İspaniya – Çexiya (Tuluza)
20:00. İrlandiya – İsveç (Stad de Frans)
23:00. Belçika – İtaliya (Lion)

14 iyun
20:00. Avstriya – Macarıstan (Bordo)
23:00. Portuqaliya – İslandiya (Sent-Etyen)

15 iyun
17:00. Rusiya – Slovakiya (Lill)
20:00. Rumıniya – İsveçrə (Paris, Park de Prens)
23:00. Fransa – Albaniya (Marsel)

16 iyun
17:00. İngiltərə – Uels (Lans)
20:00. Ukrayna – Şimali İrlandiya (Lion)
23:00. Almaniya – Polşa (Paris, Stad de Frans)

17 iyun
17:00. İtaliya – İsveç (Tuluza)
20:00. Çexiya – Xorvatiya (Sent-Etyen)
23:00. İspaniya – Türkiyə (Nitsa)

18 iyun
17:00. Belçika – İrlandiya (Bordo)
20:00. İslandiya – Macarıstan (Marsel)
23:00. Portuqaliya – Avstriya (Paris, Park de Prens)

19 iyun
23:00. İsveçrə – Fransa (Lill)
23:00. Rumıniya – Albaniya (Lion)

20 iyun
23:00. Slovakiya – İngiltərə (Sent-Etyen)
23:00. Rusiya – Uels (Tuluza)

21 iyun
20:00. Şimali İrlandiya – Almaniya (Paris, Park de Prens)
20:00. Ukrayna – Polşa (Marsel)
23:00. Xorvatiya – İspaniya (Bordo)
23:00. Çexiya – Türkiyə (Lans)

22 iyun
20:00. Macarıstan – Portuqaliya (Lion)
20:00. İslandiya – Avstriya (Paris, Stad de Frans)
23:00. İsveç – Belçika (Nitsa)
23:00. İtaliya – İrlandiya (Lill)

1/8 final

25 iyun
17:00. 1. A qrupunun 2-cisi – C qrupunun 2-cisi (Sent-Etyen)
20:00. 2. B qrupunun qalibi – A (C və ya D) qrupunun 3-cüsü (Paris)
23:00. 3. D qrupunun qalibi – B (E və ya F) qrupunun 3-cüsü (Lans)

26 iyun
17:00. 4. A qrupunun qalibi – C (D və ya E) qrupunun 3-cüsü (Lion)
20:00. 5. C qrupunun qalibi – A (B və ya F) qrupunun 3-cüsü (Lill)
23:00. 6. F qrupunun qalibi – E qrupunun 2-cisi (Tuluza)

27 iyun
20:00. 7. E qrupunun qalibi – D qrupunun 2-cisi (Paris, Stad de Frans)
23:00. 8. B qrupunun 2-cisi – F qrupunun 2-cisi (Nitsa)

1/4 final

30 iyun
23:00. 9. 1 cütünün qalibi – 3 cütünün qalibi (Marsel)

1 iyul
23:00. 10. 2 cütünün qalibi – 6 cütünün qalibi (Lill)

2 iyul
23:00. 11. 5 cütünün qalibi – 7 cütünün qalibi (Bordo)

3 iyul
23:00. 12. 4 cütünün qalibi – 8 cütünün qalibi (Paris, Stad de Frans)

Yarımfinal

6 iyul
23:00. 13. 9 cütünün qalibi – 10 cütünün qalibi (Lion)

7 iyul
23:00. 14. 11 cütünün qalibi – 12 cütünün qalibi (Marsel)

Final

10 iyul
23:00. 15. 13 cütünün qalibi – 14 cütünün qalibi (Paris, Stad de Frans)

  BÖLMƏYƏ AİD DİGƏR XƏBƏRLƏR